2024-03-18

25-lecie OBECNOŚCI POLSKI W STRUKTURACH NATO

   Wstąpienie Polski w 1999 roku do NATO stanowi istotny punkt w historii kraju, pełen wyzwań i osiągnięć. Od momentu przystąpienia do sojuszu Polska odgrywa aktywną rolę w budowaniu stabilności i bezpieczeństwa w regionie. Członkostwo w NATO przyniosło Polsce nie tylko gwarancję bezpieczeństwa, ale także umożliwiło wzmacnianie relacji z innymi państwami członkowskimi oraz zdobywanie nowych doświadczeń w zakresie współpracy obronnej.

    W dniu rocznicy – 12 marca 2024 roku – przed Urzędem Marszałkowskim odbył się uroczysty apel  zorganizowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz   Dowódcę  Garnizonu Toruń, w którym wziął udział pododdział reprezentujący VI LO składający się z  klasy 1a OPW oraz poczty sztandarowe VI LO i Związku Sybiraków oddział Toruń. Następnie udaliśmy się na pokaz sprzętu i bazy dydaktycznej w koszarach Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

  W CSAiU odbyły się też zawody dla klas mundurowych szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego w następujących konkurencjach:

- strzelenie na strzelnicy „Śnieżnik”,

- bieg na 3 kilometry dziesięcioosobowych drużyn z każdej szkoły,

- konkurs wiedzy o 25-letniej obecności Polski w strukturach NATO.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

 - Radosław Doroch z klasy 3a – po zaciętej walce i dogrywce zajął II miejsce w konkursie wiedzy o 25 latach obecności Polski w NATO,

- drużyna  naszego Liceum zajęła IV miejsce w konkurencji bieg na 3 kilometry wśród 10 reprezentacji szkół ponadpodstawowych z klasami  o profilu  wojskowym naszego województwa.

 

Zdjęcia  w albumie

Partnerzy